Nieruchomości Hiszpania sprzedaż

Czy opłaca się zainwestować w dom lub mieszkanie zlokalizowane na terenie Hiszpanii?

Inwestowanie w nieruchomości to znakomity sposób na bezpieczną formę lokowania pieniędzy. Rozsądnym rozwiązaniem jest zwłaszcza zakup domu bądź apartamentu w Hiszpanii – głównie ze względu na atrakcyjne ceny, ale też sprzyjający klimat czy wysoką jakość życia. Proces transakcyjny wymaga co prawda dopełnienia szeregu formalności, ale na miejscu działa wielu agentów służących pomocą osobom z zagranicy.

Kilka cennych informacji

Jeżeli kogoś interesują tanie nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż, to warto ich szukać przede wszystkim na wschodnim wybrzeżu – w regionie Costa Blanca (Alicante, Elche, La Mata, Torrevieja, Orihuela). Obiekty mieszkalne kosztują tutaj stosunkowo niedużo, bo między 20 000 euro a 150 000 euro. Oczywiście ostateczna cena zależy w ogromnej mierze od stanu technicznego oraz zakresu wyposażenia. Zakupioną nieruchomość można z powodzeniem wykorzystać do wakacyjnego wypoczynku i generowania pasywnego zysku z wynajmu w pozostałych miesiącach roku. Uzyskane w ten sposób środki finansowe nie tylko bez problemu pokryją koszty utrzymania, ale również będą stanowiły dodatkowy dochód dla właściciela. Na koniec należy pamiętać, aby przed udaniem się do notariusza w celu podpisania umowy zdobyć Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca niezbędny do ewidencji podatkowej.

Walory turystyczne to nie wszystko


Nieruchomości w Hiszpanii na sprzedaż są łakomym kąskiem szczególnie w sytuacji, gdy komuś zależy na regularnym, tanim wypoczynku w warunkach idealnie słonecznej pogody (średnia temperatura wynosi około 20 stopni Celsjusza, a sezon pływacki trwa od początku maja do końca października). Spora motywacja to także niesamowicie bogata kultura, architektura i przyroda. Dla przykładu wspomniany już region Costa Blanca oferuje piękne zatoczki, piaszczyste plaże, urokliwe miasteczka z zabytkowymi kamienicami i kościołami, wspaniałe promenady oraz liczne knajpki serwujące zdrowe potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Nie bez znaczenia jest ponadto dobra sytuacja gospodarcza, objawiająca się dosyć niskim bezrobociem i uproszczonymi procedurami związanymi z braniem kredytów hipotecznych. Oto pozostałe korzyści wynikające bezpośrednio z zakupu nieruchomości na terenie Hiszpanii:

  • przebywanie w otoczeniu przyjaznych, wiecznie uśmiechniętych i niezwykle emocjonalnych ludzi
  • dostęp do opieki zdrowotnej na zaskakująco wysokim poziomie (idealne miejsce dla emerytów)
  • łatwe przemieszczanie się dzięki rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej (zarówno drogowej, jak i lotniczej)
  • świetna baza wypadowa do innych krajów typowo turystycznych (Portugalii, Włoch, Francji, Maroko, Egiptu itp.)