Nieruchomości Hiszpania sprzedaż

Co trzeba wiedzieć o kupnie nieruchomości w Hiszpanii?

Nieruchomości zawsze należały do jednym z najbezpieczniejszych i zyskownych inwestycji. Dlatego tak wielu inwestorów od lat decyduje się na inwestycje pewnej części swoich środków finansowych w kupno mieszkań, domów czy apartamentów. Jak jednak można zauważyć. Polscy inwestorzy nie działają jedynie na polskim rynku nieruchomości. Dużym zainteresowaniem cieszą się także rynki zagraniczne, a w szczególności rynek hiszpański. Dobrze jest zatem widzieć, jak przebiega cały proces zakupu nieruchomości Hiszpania.

Od czego zacząć proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Oczywiście, pierwszy krok prowadzący do zakupu domu lub apartamentu w Hiszpanii to zapoznanie się z aktualnymi ofertami na tym rynku. Najłatwiej jest sprawdzić takie oferty przez internet. To rozwiązanie wygodne i szybkie. Bez wychodzenia z domu można zapoznać się i porównać najciekawsze oferty na hiszpańskim rynku nieruchomości. Co jednak ważne, nawet kiedy znajdzie się ofertę niezwykle atrakcyjną, to na zakup nieruchomości nie można decydować się w ciemno. Taka decyzja nie może być podejmowana na odległość bez osobistego sprawdzenia nieruchomości. Oznacza to konieczność wizyty w Hiszpanii. Wszystko po to, aby mieć pewność, że na pewno podejmuje się dobrą decyzję. Osobista wizyta pozwoli bowiem na dokładnie sprawdzenie stanu domu lub apartamentu. Warto tu podkreślić, że nie trzeba wszystkie robić wyłącznie samemu. Zawsze skorzystać można bowiem z pomocy agenta nieruchomości. Oczywiście musi być to osoba doskonale znająca lokalny rynek nieruchomości.

Sam proces zakupu nieruchomości Hiszpania wygląda niemal tak samo, jak w Polsce

Nieruchomości Hiszpania – jak kupić?

Sam proces zakupu nieruchomości Hiszpania wygląda niemal tak samo, jak w Polsce. Wszystko zaczyna się od podpisania umowy przedwstępnej. Bardzo często konieczne jest dodatkowo wpłacenie przy tym zadatku. Jest to forma zabezpieczenia zarówno dla osoby sprzedającej dom lub apartament, jak i dla osoby kupującej. Dla zainteresowanego nabywcy jest to gwarancja tego, że właściciel nieruchomości nie sprzeda jej innemu nabywcy lub nie zrezygnuje z transakcji. W takim przypadku właściciel nieruchomości byłby zobowiązany do wypłaty dwukrotności zadatku. Z drugiej strony, jeśli to nabywca zrezygnowałby z transakcji, to straciłby wcześniej wpłacony zadatek.

Jakie dokumenty są potrzebne do zakupu nieruchomości w Hiszpanii?

Nieruchomości zawsze należały do jednym z najbezpieczniejszych i zyskownych inwestycji

W celu zakupu nieruchomości w Hiszpanii skompletować należy odpowiednie dokumenty. Posiadać należy ważny dowód osobisty lub paszport. Dodatkowo konieczne jest posiadanie numeru NIE. Jest to numer identyfikacyjny obcokrajowca, który wydawany jest osobom, chcącym zakupić nieruchomość w tym kraju. Jego uzyskanie nie jest trudne. W tym celu wystarczy udać się na posterunek policji. Aby sfinalizować transakcję, konieczne jest jeszcze założenie otworzenie hiszpańskiego rachunku bankowego. Po skompletowaniu wszystkim dokumentów należy udać się z właścicielem nieruchomości do notariusza w celu sporządzenia i podpisania aktu notarialnego. Pamiętać trzeba, że będzie on przygotowany w języku hiszpańskim. Warto zatem udać się do notariusza z osobą, która biegle posługuje się tym językiem. Dzięki temu będzie się miało pewność co do prawidłowości wszystkich zapisów w akcie.

Dlaczego warto kupić nieruchomość w Hiszpanii?

Nieruchomości Hiszpania już od dawna cieszą się sporą popularnością wśród Polaków. Zakup domu czy apartamentu w tym kraju dokonywany jest z różnych powodów. Często taki dom kupuje się po prostu po to, aby do niego przyjeżdżać na wakacje. Poza okresem wakacyjnym nieruchomość można wynajmować i w ten sposób na niej zarabiać. Równie często zakupu dokonuje się z powodów biznesowych. Tak robią w szczególności przedsiębiorcy, którzy w Hiszpanii prowadzą swoje interesy. Co ważne, wspomnieć trzeba, że ceny na hiszpańskim rynku nieruchomości nie są wcale tak wysokie, jak mogłoby to się wydawać.