Domy w Hiszpanii

Odrobina luksusu w Hiszpanii

Hiszpania to kraj, który co roku jest odwiedzany przez kilkadziesiąt milionów turystów. Nic w tym dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę jej piękne plaże, wyśmienitą kuchnię, wspaniałą architekturę i oczywiście bardzo przyjazny klimat. Wszystko to sprawia, że część turystów postanawia tu zostać na zawsze i zaczyna rozglądać się za nowym domem. Ponieważ domy w Hiszpanii na sprzedaż stanowią bardzo zróżnicowany rynek, każdy może znaleźć coś dla siebie. Bardzo ciekawym jego sektorem są osiedla luksusowych willi, które stają się obecnie coraz popularniejsze.

Tego typu rezydencje są najczęściej wynajmowane na wakacje, choć nie da się ukryć, że coraz liczniejsze grono osób decyduje się na kupno takiego domu i zamieszkanie w nim na stałe. Z tego powodu powstają nowe kompleksy, które wręcz ociekają luksusem, a jednocześnie są synonimem nowoczesności, najlepszego wzornictwa oraz bezpieczeństwa. Oczywiście codziennością są tam spotkania z osobami znanymi z pierwszych stron gazet.

A gdzie takie osiedla się znajdują? Przede wszystkim na wybrzeżu Morza Śródziemnego lub w niewielkiej odległości od niego, zazwyczaj na obrzeżach większych miast, co gwarantuje spokój, a jednocześnie pozwala na szybką komunikację z centrum. Kilka najpopularniejszych luksusowych osiedli to:

  • Sotogrande, niedaleko Gibraltaru, gdzie swoje rezydencje mają jedne z najbardziej wpływowych hiszpańskich i brytyjskich rodzin; to jedno z pierwszych tego typu kompleksów w Hiszpanii, a przy tym swego rodzaju punkt odniesienia dla pozostałych;
  • La Zagaleta, leżąca około 25 km od Marbelli, która należy do najbardziej ekskluzywnych, bezpiecznych i dyskretnych osiedli;
  • Cala Conta, będąca pierwszym luksusowym osiedlem na Ibizie, charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami architektonicznymi.

Zalety mieszkania w luksusowej hiszpańskiej willi


Jedną z największych zalet posiadania domu na zamkniętym ekskluzywnym osiedlu jest jego bezpieczeństwo. Takie kompleksy posiadają zaawansowane systemy monitoringu oraz kontrolowane punkty dostępu, ze specjalnymi kodami i ochroną. Nie trzeba się zatem martwić o pojawienie się niechcianych gości pod nieobecność właścicieli.

To, na czym zależy wielu osobom decydującym się na zakup domu w takim kompleksie, to spokój i dyskrecja. Osiedla te położone są z dala od centrum miasta, a każda z willi posiada własny, duży i ogrodzony teren, co gwarantuje niezakłócany niczym odpoczynek. Stało się to też szczególnie istotne w czasie pandemii i lockdownów, kiedy wiele osób zdecydowało się pozostać na dłużej w swoich, dotychczas jedynie wakacyjnych rezydencjach zamiast wracać do miasta.

Warto też wspomnieć o wyjątkowej wygodzie, jaka idzie za mieszkaniem na takim osiedlu. Plaża, baseny, kompleksy sportowe, pola golfowe – to wszystko jest tam na wyciągnięcie ręki. Wiele z nich posiada własny personel odpowiedzialny praktycznie za każdą kwestię: nadzór nad zielenią i infrastrukturą, ochronę, a czasem nawet opiekę medyczną.

Co oczywiste, nie każdy może sobie pozwolić na kupno luksusowej rezydencji w Hiszpanii. Duża część z nich dostępna jest jednak na wynajem. Warto zatem zaplanować sobie wakacje tak, aby spędzić kilka dni, rozkoszując się dobrobytem i poczuć się jak w raju.