Domy w Hiszpanii,  Nieruchomości Hiszpania sprzedaż

Praca zdalna z widokiem na morze?

Pracujesz zdalnie i wydawać by się mogło, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Jednak gdy patrzysz za okno… czujesz, że czegoś Ci brakuje.

Praca z domu stała się normą dla wielu z nas i nikogo już nie dziwi teleporada u lekarza, przymierzanie pierścionków przy pomocy AI, czy zamówienie produktów spożywczych z dostawą. Postęp technologii internetowych pokazał nam, że prawie wszystko można zrobić zdalnie. Od pracy po zakupy, włącznie z nieruchomościami.

Pandemia drastycznie wydłużyła także liczbę godzin spędzanych przez nas w domu, co spowodowało potrzeba posiadania wygodniejszego domu z jasnym, dużymi przestrzeniami, tarasami lub chociażby pięknym widokiem zza okna. Remont domu, chęć kupna lepszego, a nawet przeprowadzka na drugi koniec świata stały się nowym must-have dla wielu rodzin. Kiedyś priorytetem było mieszkaniem bliżej pracy, teraz funkcjonalność, bliskość z naturą i przestrzeń stały się priorytetem. To wszystko, a nawet jeszcze więcej oferują Hiszpańskie nieruchomości i styl życia.

Domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem przeżywały prawdziwy boom i są to cały czas nieruchomości, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obszar Costa del Sol w Hiszpanii odnotował wzrost popytu na domy nadmorskie w czasie lockdownu. Świetne połączenie lotnicze, wspaniałe widoki na morze, piaszczyste plaże, świeże, morskie powietrze – to tylko kilka z wielu plusów tego rejonu. A atrakcje wymienić można bardzo długo!

Czy zakup domu w Hiszpanii jest więc wciąż możliwy?

Przeciętna cena za metr kwadratowy na Costa del Sol wynosi 3 758 €, cena może trochę odstraszać, jednak są one porównywalne do tych w Warszawie. Ponadto są to ceny uśrednione i zawsze można znaleźć nieruchomości znacznie poniżej, jak i powyżej średniej. W Hiszpanii bardzo popularne są małe metraże i jest to świetna opcja dla osób z ograniczonym budżetem. Po co płacić za dodatkowe metry kwadratowe, jeśli przez cały rok można pójść na piknik na plaży albo przejażdżkę rowerem? Najniższe ceny na Costa del Sol oferują rejony Torremolinos i Manilva. Jednak nie warto kierować się tylko ceną, gdyż jak wiadomo, cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakości domu lub tego jak nam się będzie żyło w nowym miejscu.

Jeśli kupno domu w Hiszpanii jest dla nas zbyt dużym krokiem, zawsze można wynająć apartament, na przykład na rok i sprawdzić, czy taki styl życia lub lokalizacja nam dopowiada. Jeśli nie jesteśmy ograniczeni miejscem pracy, to dlaczego nie skorzystać z piękna, które nas otacza i pozwiedzać inne zakątki naszej planety?