Nieruchomości Hiszpania sprzedaż

Inwestowanie w nieruchomości hiszpańskie

Hiszpania już od wielu dobrych lat plasuje się na pierwszych miejscach jeśli chodzi o obszary, w których warto jest inwestować w różnego rodzaju nieruchomości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że Półwysep Iberyjski jest bardzo przyjaznym miejscem jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału turystycznego. Gwarancja dobrej pogody przez większość część roku, sprawia, że mnóstwo turystów z całego świata na cel swojego wypoczynku wybiera właśnie Hiszpanię. Tutaj rodzi się pole do działania do inwestorów, którzy mogą bezpiecznie ulokować część swoich środków finansowych. Nieruchomości Hiszpania mogą wydawać się być bardzo drogie, tymczasem, po przejrzeniu ofert dostępnych na rynku, okazuje się, że ceny są porównywalne do tego co się dzieje w Polsce czy na rynkach Unii Europejskiej.

Czy inwestycja się opłaci?

Nieruchomości Hiszpania mogą jawić się jako marzenie nierealne do spełnienia

Nieruchomości Hiszpania mogą jawić się jako marzenie nierealne do spełnienia. Najczęściej takie myśli dotyczą osób, które nie zapoznały się z lokalnym rynkiem nieruchomości i nie mają świadomości tego, że dom czy mieszkanie w Hiszpanii można nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie. Oczywiście na koszt ma wpływ bardzo wiele czynników, jeśli marzy nam się nieruchomość blisko morza, w atrakcyjnym turystycznie miejscu będziemy musieli liczyć się z wydatkami rzędu 2500-3000 Eur za metr kwadratowy. Stopa zwrotu z inwestycji jest jednak znacznie szybsza, ponieważ nieruchomości Hiszpania blisko stolicy czy wybrzeża zawsze będą cieszyły się sporym zainteresowaniem najmujących. Mieszkania czy domy w głębi lądu, w urokliwych miejscach, można nabyć już za około 1000 Eur za metr kwadratowy, jest to więc cena przystępna, jeśli chodzi o rozwiązania inwestorskie.

Jak sfinansować zakup?

Hiszpania już od wielu dobrych lat plasuje się na pierwszych miejscach jeśli chodzi o obszary, w których warto jest inwestować w różnego rodzaju nieruchomości

Jeśli chodzi o zakup nieruchomości Hiszpania to może się to odbywać na kilka sposobów. Po pierwsze, można zdecydować się na zakup za gotówkę bezpośrednio od właściciela albo od biura pośrednictwa. Nie zawsze jednak inwestorzy chcą wykładać gotówkę na tego typu inwestycje, ponieważ nie zawsze jest to opłacalny krok. Znacznie częściej osoby zainteresowane nieruchomościami za granicą, decydują się na wzięcie kredytu. W tym przypadku możemy zaciągnąć kredyt w Polsce lub też zdecydować się na ofertę hiszpańskiego banku- jako obywatele Unii Europejskiej nie będziemy mieli żadnych problemów, by otrzymać takie finansowanie w Hiszpanii, warunkiem będzie jednak posiadanie rachunku osobistego w jednym z hiszpańskich banków, a także tak zwany numer NIE, który jest nadawany obcokrajowcom, zainteresowanym kupnem domu czy mieszkania w Hiszpanii.