Domy w Hiszpanii

Domy w Hiszpani na sprzedaż – co się z tym wiąże?

Jeśli myślisz poważnie o zakupie domu w Hiszpanii, musisz wiedzieć jaki jest cel planowanej inwestycji. Kiedy potrzebujesz domu na swój osobisty wypoczynek zaledwie parę tygodni w roku, lepszym rozwiązaniem może okazać się zakup mieszkania, lub apartamentu. Jeśli planujesz spędzać tam znaczną ilość czasu w roku, dom będzie korzystnym rozwiązaniem. Kiedy chciałbyś nabyć dom w celach inwestycyjnych, powinieneś wziąć pod uwagę niżej opisane kwestie.

Domy w Hiszpanii na sprzedaż – ile kosztują?

Na początku należy wiedzieć, że w pierwszym kwartale roku większość indeksów giełdowych wskazywała wzrost cen transakcyjnych na poziomie 3%. Dane te pochodzą z wiarygodnych źródeł ministerstwa, oraz Narodowego Instytutu Statystyki. Dodatkowo posiłkować się można w tym wypadku statystykami z serwisu Idealista, oraz Stowarzyszenia Hiszpańskich Notariuszy. Drugi kwartał, z powodu pandemii uległ destabilizacji, w związku z tym indeksy pokazywały zwyżkę o 1,5%. Ceny domów na zadowalającym poziomie wykończenia zaczynają się od miliona złotych, a te bardziej luksusowe nie mają żadnych granic transakcyjnych.

Jeśli myślisz poważnie o zakupie domu w Hiszpanii, musisz wiedzieć jaki jest cel planowanej inwestycji

Kupno domu w Hiszpanii – jakie kwestie powinieneś poruszyć

Przed zdecydowaniem się na kupno domu w Hiszpanii, przemyśleć musisz swoje oczekiwania względem nowo nabytej nieruchomości. Odpowiedź sobie na niżej wymienione pytania:

 • dom na własne potrzeby, czy na potrzeby inwestycyjne?
 • miejsce do życia na stałe, czy tylko na wynajem?
 • jaki region byłby tym wymarzonym?
 • czy widok jest dla Ciebie ważny?
 • mieszkanie na przedmieściach, czy blisko morza?
 • willa, dom wiejski a może posiadłość z oddzielnymi budynkami?
 • rynek pierwotny, czy wtórny?
 • odległość od sklepu, apteki, czy szkoły
 • jaki metraż jest Ci potrzebny?
 • czy jesteś w stanie utrzymać ten dom?
 • czy dom będzie wynajmowany podczas Twojej nieobecności?
 • czy dom do kupienia może być domem do remontu?

Na początku należy wiedzieć, że w pierwszym kwartale roku większość indeksów giełdowych wskazywała wzrost cen transakcyjnych na poziomie 3%

W jaki regionie chcesz kupić dom w Hiszpanii?

Hiszpania jest krajem, który oferuje mnóstwo cudownych miejsc do spędzenia wielu lat życia. Jest również idealną bazą na budowanie swojej poduszki finansowej, oraz inwestycyjnej w postaci zakupu nieruchomości generującej dochód pasywny. Domy w Hiszpanii na sprzedaż znajdują się zarówno w Hiszpanii kontynentalnej, jak i Balearach. Wybór jest bogaty, dlatego przed podjęciem decyzji odnośnie konkretnej nieruchomości, należy mieć dobrze opisany cel. Dobrze jest wiedzieć, że im bliżej do regionu wakacyjnego, oraz kurortów, tym ceny niestety będą wyższe. Weź pod uwagę lokalizację pod kątem najmu, lub spędzania wakacji z rodziną. Dodatkowo zanim nabędziesz nieruchomość, sprawdź przykładową pogodę dla regionu w którym znajduje się nieruchomość. Pogoda będzie inna na Półwyspie Iberyjskim z uwagi na fakt zróżnicowania klimatu, a inna będzie na wyspach. Jeśli chcesz wynajmować przyszły dom, nie bierz pod uwagę chłodniejszych klimatów. Im gorsze warunki pogodowe, tym mniejsze zainteresowanie możliwościami wynajmu. Jeśli jednak kupujesz dom na własne potrzeby, oraz na potrzeby bliskich, wybieraj zgodnie z intuicją, oraz zgodnie z własnymi upodobaniami. Weź pod uwagę długość dojazdu do ważnych dla Ciebie miejsc. Im bliżej znajdzie się sklep, czy szkoła dla Twoich dzieci, tym będzie wygodniej, oraz ekonomiczniej dla całej Twojej rodziny. Musisz wiedzieć, że dom w Hiszpanii to niestety nie jest tylko i wyłącznie biały piękny budynek otoczony piękną roślinnością. ale także jest to bardzo duży wydatek, oraz co za tym idzie znacznie większe koszty utrzymania nieruchomości. Zanim podejmiesz wybór, przemyśl wszystkie aspekty nowego życia.